Tipy na výlety

Kam lze v blízkém okolí Hotelu Kopanice vyrazit?

LUHAČOVICE

26 km od obce Žítková. Jedno z nejkrásnějších lázeňských měst leží v údolí řeky Olšavy v CHKO Bílé Karpaty. Význam tohoto místa je spojen s 300 letou tradicí lázeňské léčby. Pramení zde 17 minerálních pramenů, které jsou využívány k pitným kůrám, inhalacím a koupelím. Architekt Dušan Jurkovič zde vytvořil unikátní soubor secesních lázeňských domů, inspirovaných lidovým stavitelstvím. Město žije pestrým kulturním životem např. folklorními a hudebními festivaly, kolonádními koncerty i divadlem.

BOJKOVICE

11 km od obce Žítková. Malé město ležící východně od Uherského Brodu v blízkosti hranice se Slovenskem v podhůří Bílých Karpat. Rozkládá se v údolí řeky Olšavy u jejího soutoku s řekou Koménkou. Okolní terén je kopcovitý a poměrně hustě zalesněný. Nad městem stojí na kamenném ostrohu jeho hlavní dominanta - zámek Nový Světlov. V prostorách zámku se nachází expozice muzea a součástí zámeckého areálu je také zámecký park z první poloviny 19. století. Přímo ve městě si ještě můžete prohlédnout kostel sv. Vavřince s barokními varhanami, Hraběcí hrobku a Tetaurky - šestiboké kaple pocházející z 2. poloviny 16. století.

ROZHLEDNA LOPENÍK

15 km od obce Žítková. Je to 22 metrů vysoká stavba z dubového dřeva, která stojí přímo na státní hranici a má připomínat přátelství Čechů a Slováků. Po překonání 101 schodů se vám nabídne pohled na obě strany státní hranice. Na severní straně se otevře výhled na Uherský Brod, na jihozápadě uvidíte vrchol Velké Javořiny a na jihu Nové Mesto nad Váhom.

ROZHLEDNA LHOTKA

26 km od obce Žítková. Telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou najdete na severním okraji obce Lhotka na úpatí vrchu Kamenná, kousek od Uherského Brodu směrem na Uherské Hradiště. Trubkový stožár výšky 35 metrů má zastřešenou vyhlídkovou plošinu o průměru 5,6 metru, která je ve výšce 18 metrů. Přístup k ní zabezpečuje vinuté schodiště a výšku 18 metrů překonává celkem 96 schodů. Bezpečnost pohybu po schodišti je zajištěna vnějším zábradlím, na vnitřní straně schodiště je výstupní madlo. Obdivovat můžete okolí Uherského Brodu lemované hřebenem Bílých Karpat.

VLČNOV

30 km od obce Žítková. Obec proslulá krásou krojů, vinařstvím, hudebními tradicemi, lidovou architekturou a zejména " Jízdou králů" je nazývána Perlou Slovácka. Rozkládá se uprostřed kotliny na posledních výběžcích Bílých Karpat. V katastru se nacházejí dvě významné přírodní rezervace, Vlčnovský háj a Kovářův žleb, kde jsou zachovány vzácné prvky teplomilné fauny a flóry, například lnu chlupatého. Na okraji obce stojí jednačtyřicet památkově chráněných staveb. Přízemní hliněné, zděné a hrázděné lisovny zvané " Búdy", doplněné vinařskou kapličkou, pocházejí z 18. - 20. století. Je to největší památková rezervace vinohradnických staveb na území České republiky.

PŘÍRODNÍ PARK PRAKŠICKÁ VRCHOVINA

30 km od obce Žítková. Pravý břeh řeky Olšavy mezi Uherským Brodem a Uherským Hradištěm, je území významné zejména výskytem řady teplomilných druhů živočichů. Přírodní rezervace Rovná hora, Vrchové - Chrástě a přírodní památka Terasy - Vinohradné jsou cenné výskytem chráněných druhů motýlů. Vidět zde můžete modráska hořcového a tmavohnědého, ohniváčka černočerného, otakárka fenyklového a ovocného a řadu dalších. Za zmínku stojí také výskyt kriticky ohrožené kudlanky nábožné.

HRAD BUCHLOV

55 kmod obce Žítková. Jeden z nejstarších a nejmohutnějších královských hradů na jižní Moravě je typickou dominantou Chřibů a patří k nejvýznamnějším památkám české rané gotiky. Byl založen snad v první polovině 13. století jako strategicky obranná pevnost středního Pomoraví a až do vzniku zámku v nedalekých Buchlovicích byl často přestavován a rozšiřován. Zásluhou posledních držitelů Buchlova, rodiny Berchtoldů, vzniklo v prostorách hradu muzeum, které návštěvníci mohou obdivovat dodnes. V historicky cenných interiérech jsou rozmístěny rozsáhlé přírodovědné a egyptologické sbírky, knihovna i galerie soudobého umění. Pro děti bývá zážitkem především návštěva pokoje strašidel, kde si dávají dostaveníčko četní hradní duchové a přízraky v čele s Bílou paní. Nedaleká kaple sv. Barbory z roku 1673 slouží jako hrobka majitelů hradu.

ZÁMEK BUCHLOVICE

50 km od obce Žítková. Stavba vrcholného baroka ve stylu italské vily, vznikla na přelomu 17. a 18. století a je skutečným skvostem moravské architektury. Buchlovský zámek je ukázkou barokního díla, na kterém se podílely všechny obory - architektura, sochařství, malířství, umělecká řemesla, zahradní i vodní umění. Na italskou terasovitou zahradu, do které lze vstoupit z přízemí zámku, navazuje anglický park s řadou vzácných exotických stromů a keřů. V zámeckých sklenících se pěstuje na 1200 druhů a odrůd fuksií, které si můžete každoročně prohlédnout při unikátních výstavách od začátku června do září. Zámecká Galerie vín láká zákazníky na možnost ochutnávky i nákupu.

VELEHRAD

48 km od obce Žítková. Slovácká obec a jedno z nejvýznamnějších poutních míst naší republiky je úzce spjato s cyrilometodějskou tradicí. V roce 1205 zde vznikl první cisterciácký klášter na Moravě, který byl zakladatelem pojmenován podle nedaleké osady Veligrad. Pětilodní bazilika je vyzdobena řadou obrazů, korouhví a cennými dary poutníků z celého světa. Vyřezávané chórové barokní lavice a varhany z poloviny 18. století, patří k uměleckým skvostům. Součástí areálu jsou podzemní katakomby a lapidárium se základy někdejší svatyně.

ARCHEOSKANZEN

48 km od obce Žítková. Velkomoravské opevněné sídliště v Modré se nachází v lokalitě původního velkomoravského osídlení a představuje podobu slovanského sídliště z doby Velké Moravy. Na palisádové opevnění se vstupní branou a strážními věžemi navazují části sídliště - hospodářská a mocenská. Stranou stojí církevní areál se základy kostela a jeho novou rekonstrukcí. V archeoskanzenu uvidíte i ukázky z každodenního života našich předků.

ZOO ZLÍN

55 km od obce Žítková. Areál zoologické zahrady se nachází v historickém lešenském parku, ve kterém roste více než 1 140 druhů dřevin a okrasných bylin. Zvířata jsou v zahradě rozmístěny podle jednotlivých kontinentů a žijí ve společných přírodních expozicích, které napodobují jejich původní domovinu. Dávnou civilizaci Mayů i s faunou a flórou Yucatánského poloostrova naleznete v tropické hale Yucatan, která patří k dominantám zahrady. Okouzlující atmosféru areálu doplňuje zámek Lešná s unikátní dřevořezbářskou výzdobou interiérů a rozsáhlými sbírkami orientálních předmětů. Zoologická zahrada i s přilehlou oborou je hodně rozsáhlá a v areálu najdete několik restaurací, dětský koutek s domácími zvířaty, projížďky na koních a okružní jízdy zoovláčkem.

BAŤŮV KANÁL

55 km od obce Žítková.Vyznavačům aktivního odpočinku se nabízí více než padesát kilometrů dlouhá vodní cesta procházející malebnou krajinou Slovácka. V osmi přístavech po celé trase je možné si zapůjčit kánoe, motorové čluny či hausbóty pro krátké i několikadenní plavby. Ti méně odvážní se mohou svézt v rámci pravidelných plaveb na výletní lodi. Cyklisté jistě ocení stezky vedoucí podél vody a pro ty nejodvážnější jsou možné vyhlídkové lety, lety balónem, či tandemové seskoky z letadla na nedalekém letišti v Kunovicích.

PIEŠŤANY

58 km od obce Žítková. Nejen Piešťany, známé svými termálními lázněmi, ale i jeho okolí nabízí mnoho možností pro aktivní trávení volného času.  V obci Podolie (10 km od PN) se nachází Park miniatur slovenských hradů a zámků. Do 30 km od města je možné navštívit i skutečné zříceniny hradů - Beckov, Čachtice a Tematín. V bezprostřední blízkosti města se nachází Bananská naučná stezka, která informuje o přírodních a historických hodnotách obce Banka. Nejmenších turistů zaujme lokalita přímo nad obcí Banka, kde je obora s jeleny daňky a srnčími mláďaty.

TRENČÍN

28 km od obce Žítková. Historické centrum je plné hodnotných kulturních památek, nad kterými se už dlouhá staletí tyči největší městský hradní komplex na Slovensku - majestátný Trenčiansky hrad.

ČACHTICE

45 km od obce Žítková. Kromě zříceniny známého hradu si zde můžete prohlédnout gotický kostel, gotickou kapličku, hřbitov, barokní Mariánský sloup a muzeum.

MATÚŠOVO KRALOVSTVO

"V Matúšovom kráľovstve, v malebných podhoriach, na strmých skalách, hlbokých lesoch sa nachádza viac ako 50 hradov, zámkov a kaštieľov. Niektoré sú upravené ako múzeá, no mnohé sa s postupom času premieňajú na ruiny..." Protože se Matúšovo královstvo rozkládá v našem sousedství, doporučujeme Vám návštěvu některého z nedalekých hradů či zámků. Podrobnou mapu najdete na stánkách www.hradnacesta.sk

PARK MINIATÚR PODOLIE

50 km od obce Žítková. Na území Slovenska bylo v minulosti cca 150 hradů. V dnešní době je několik z nich opravených, ale z většiny z nich jsou už jen zříceniny, některé už nenajdete vůbec... Pokud se chcete podívat, jak tyto hrady vypadaly před 300 - 500 lety, kdy byly v plné své kráse, navštivte park miniatur v Podolie.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Hotel Kopanice v Žitkové hodnocení